18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
SOKAK
İstanbul grafiti rotalarını oldurmaya bak!
26 Kasım 2022

Bir şehrin sokaklarına ruh katan grafitiler midir? Bizce öyle!İstanbul sokaklarında karşılaştığımız duvar resimleri de her zaman bol renkli ve çok çeşitli. Şehrin iki yakasında da kendi kültürünü oldurmuş grafiti rotaları var. Ve İstanbul’da eğlenceli bir grafiti turuna çıkmanın tam zamanı! Hazırlaması kolay, favori kokteylini oldurmaya bak ve katıl bize! İster tatlı ister ekşi, burada oldurabileceğin kokteyl tariflerini bulabilirsin. Haydi başlıyoruz!

Moda

İstanbul’da kültür sanatın kalbinin attığı semtlerden Moda, grafitilere ve duvar resimlerine en sık rastlayacağınız mahallelerden biri. Yerli ve yabancı sanatçıların farklı türlerdeki işleriyle Moda’yı bir açık hava sergisi gibi deneyimleyebilirsin.

Yeldeğirmeni

Kadıköy’den bir diğer önerimiz Yeldeğirmeni elbette. Özellikle geride kalan 10 yılda kalıcı bir sokak sanatı kültürü olduran Yeldeğirmeni'nde, yol tariflerini bile grafitilerle vermek mümkün: “Robotlu binadan sağa dön.” gibi!

Karaköy

Karaköy sokaklarında her geçen gün yeni bir grafiti ya da duvar resmi beliriyor. Çoğu da Karaköy’ü ziyaret edenlere konuşan grafitiler. Duvarların önünde poz poz selfie çekenlerin arasına katılabilirsin! Karaköy’ün grafitileri birer sosyal medya ünlüsü, desek abartmış olmayız.

Beşiktaş

Çarşı, Akaretler, Dolmabahçe... Beşiktaş’ın her köşesinde sanki tüm duvarlar birer hikaye anlatıyor! Geometrik şekiller de var büyük kompozisyonlar da. Yeldeğirmeni gibi Beşiktaş da son yıllarda gerçek bir grafiti semtine dönüştü ve İstanbul’un grafiti rotalarının arasındaki yerini aldı.

Çukurcuma

İstanbul’un en eski semtlerinden biri Çukurcuma. Antikacılar, plak ve ikinci el kıyafet dükkanlarıyla dolup taşan dar sokaklarında Çukurcuma’nın günlük yaşantısının parçası olmuş grafitiler var. Birçok filme de ev sahipliği yapan tarihi binalar arasında dolanırken gözünü dört açmakta fayda var.

 

 

 

 

 

 

 

 Bunlar da ilginizi çekebilir
SOKAK - 12.03.2019 00:00:00
Son 10 yılda müziğin dijital platformlar aracılığı ile dinleyiciye ulaştığını görüyoruz. Ancak dinleyici de bunun soğuk bir ilişki olduğunu görüyor.
Devamını Oku
SOKAK - 16.10.2019 00:00:00
Manchester Sound ya da Seattle Sound gibi ismen lokasyon bazlı gibi görünse de müziği bulundukları yerden tüm dünyaya yayılan akımlara aşinadır müzikseverler… Bu tabirlerin sebebi sadece duygu, düşünce ya da üretim biçimi ortaklığı değil elbette, esasen ortaya koyulan müzik türünün de birbiriyle akrabalığı esastır.
Devamını Oku