18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
SOKAK
İstanbul’un en iyi plak dükkanları
10 Mayıs 2017
Müzikte dijital devrim yaşanıyor olabilir ama son 4-5 yıldır ortada olan bir gerçek daha var: Plak geri döndü!

Son yıllarda plak satışları da iyice artmaya başladı ve şu an CD satışlarını birçok kulvarda geçmiş durumda. Bu retro kültürün yeniden hayatımıza girmesiyle biz de İstanbul’un en iyi plak dükkanlarını sıralayalım ve plak almak, plak araştırmak isteyenlere yardımcı olalım dedik.

Zihni Müzik
İstanbul’un en eski müzik dükkanlarından biri olan Zihni’de her türden plak bulmak mümkün. Dükkanın sahibi Zihni Şahin aynı zamanda ayaklı müzik ansiklopedisi gibi ve soracağınız her soruya mutlaka incelikli bir cevap verecektir.
www.zihni.com

Lale Plak
Lale Plak, İstanbul’un sembol dükkanlarından. Hakan Atala, sevdiği bir müziği kayıt edildiği yıla kadar tüm detaylarıyla tanıyor, sevmediğini de zaten satmıyor. O yüzden de Lale Plak, mevcut koşullara rağmen bir mabed olmaya devam ediyor.
twitter.com/laleplak

Groove Music Shop
Hem yeni yayımlanan plaklar hem tekrar baskılar hem de müşteriye özel siparişler bulabileceğiniz bir yer burası. Bir plak tutkunu daha ne ister? Rock, pop ve caz türlerinde yeni ve eski albümlerin bulunabileceği Groove Records, Nişantaşı civarındaki plak ihtiyacını karşılayan, klas dükkanlardan.
www.groovemusicshop.com

Kontra Plak
Plağın son yıllardaki yükselişi ile birlikte açılmış yeni mekanlardan. Yeni ama eksiksiz. Geniş arşivinde başta elektronik tabanlı müzikler olmak üzere birçok plağı bulabiliyorsunuz. Burada zaman zaman mini konserler de düzenleniyor.
www.kontrarecords.com

Rainbow 45
Ağırlıklı olarak rock tabanlı plakları yeni, sıfır ve ikinci el olarak bulabilirsiniz. Mekanın sahipleri, yurt dışı fuar ve bit pazarlarından plak topladıkları için “istek parçası”nda bulunma imkanı da var. Sadece satıcı değiller, bizzat kendileri de mükemmel LP’ler çıkarıyorlar.
www.rainbow45records.comBunlar da ilginizi çekebilir
SOKAK - 25.11.2016 00:00:00
Rock müzik her zamankinden daha üretken ve daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Bu da, her zamankinden daha fazla sayıda grubun radarımıza girmesini sağlıyor. Peki ama önümüzdeki yıllarda rock müziğin zirvesinde kimleri göreceğiz? Bazı turneler vardır ki, asla unutulmaz.
Devamını Oku
SOKAK - 19.09.2016 00:00:00
YouTube icad oldu, müzik kanallarının havası bozuldu. Uzunca bir dönem müzik endüstrisinin lokomotifi olan müzik kanalları krallıklarını Youtube'a devretse de müzik klipleri için değişen birşey yok. Hala çok izleniyorlar ve bu böyle devam edecek.
Devamını Oku