18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
MÜZİK
Yökş
19 Mart 2019
Aynı mahallenin evinde enstrümanı olan çekingen ama hevesli çocuklarıydık. Lise son sınıfa gelmeden bir grup olmayı başarmış ve ilk sahne tecrübemizi kazanmıştık bile.

1. Aynı mahallenin evinde enstrümanı olan çekingen ama hevesli çocuklarıydık. Lise son sınıfa gelmeden bir grup olmayı başarmış ve ilk sahne tecrübemizi kazanmıştık bile. Sonrasında Üniversite sürecinde İzmir’de bu dostluk ve müzikal birlikteliğimiz devam etti. İlk şarkılarımız da İzmir’de hayat buldu.

2. İlk sahnemiz Kadıköy Dunia adlı mekanda, küçük bir çatı katındaydı. İzleyiciler doğal olarak bu süreçte bizi destekleyen yakın çevremizdi. Yabancı bir iki kişi de olduğunu hatırlıyorum. Ortam oldukça küçük ve samimiydi. Az şarkımız olduğundan konser kısa sürdü fakat etkisini hala unutabilmiş değilim.

3. Ferhan Şensoy’un kelime icatları, Orhan Pamuk’un uzun betimlemeleri, Cenk Erdem’in absürd türetimleri yazı dilime doğrudan etki etmiştir. Thom Yorke’un falset nağmeleri, Harun Tekin’in vokal melodileri de ve Alex Turner’ın kafiyeleri şarkı yazım stilimi değiştirmiştir.

4. İyi anlamda Türkçe rock müzik yaptığımızı söylerim.

5. Son günlerde çalma listemde döne döne dinlediğim şarkılar:
Dans Dans – Au Hasard, Cahit Oben – Selam Dostlar ve Ceren İdil – Sessiz Sakin.

yoks-02-(1).jpgBunlar da ilginizi çekebilir
MÜZİK - 9.10.2019 00:00:00
Dinleyenlerinin kendine saklamak istediği, “Aman abi sizi kimse keşfetmesin, en çok biz sevelim.” diyerek sahip çıktığı Son Feci Bisiklet hakkında daha önce keşfedilmemiş, çok az kişinin bildiği şeyleri senin için araştırdık. Eh, sana da 7 Ocak Pazar günü konserin keyfini çıkarmak kaldı. 
Devamını Oku
MÜZİK - 17.04.2016 00:00:00
Dört teker üstünde şov!
Devamını Oku