18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
MÜZİK
Serin
10 Ekim 2019
Beraber grup kurma fikri çok uzun zamandır aramızda konuşulan bir şeydi. Doğru zaman geldiğinde taşlar yerine oturdu ve biz kendimizi şarkılarımızı düzenlerken bulduk. O gün bugün de beraber keyifle müzik yapmaya devam ediyoruz.

1. Nasıl tanıştınız?

MELTEM: tanışıklığımız oldukça eskiye dayanıyor aslında. Emre ve ben yıllarca aynı grupta çaldık ve beraber bir çok konser verdik. Cansu’yu küçük yaşlarından beri tanıyorum. Melih ve ben de kardeşiz. Beraber grup kurma fikri çok uzun zamandır aramızda konuşulan bir şeydi. Doğru zaman geldiğinde taşlar yerine oturdu ve biz kendimizi şarkılarımızı düzenlerken bulduk. O gün bugün de beraber keyifle müzik yapmaya devam ediyoruz.

2. İlk konseriniz neredeydi? Neler çaldınız, kimler izledi, ortam nasıldı?

CANSU: İlk konserimiz Kadıköy Atölye Hangart’daydı ve akustik bir performanstı. Yakın arkadaşlarımızla keyifli bir akşam geçirmiştik. Ancak 1-2 ay sonrasında akustikten oldukça uzak bir halimizle Zeytinli Rock Festivali’nde, bir festivalde çalınabilecek en güzel saatte oldukça büyük bir kalabalığa çalarken bulduk kendimizi(2016). Oldukça keyifli ve unutulmaz bir geceydi.

3. Düşünce dünyanızı en iyi tarif eden isimler/filmler/kitaplar/albümler hangileri?

MELTEM: Son dönem distopya kitaplarına ve filmlerine sarmış durumdayım. Yıllar önce distopya diye baktığım hikayelerin günümüzün gerçeklerine dönüşmesini endişeyle izliyorum. Kütüphanemde en çok Philip K Dick, Edgar Allan Poe, Kafka ve Küçük İskender kitapları var sanırım. Etkilendiğim albümler sayısız ama hayatım boyunca en çok hangi albümleri dinledim diye düşününce aklıma ilk Pixies - Doolittle, Alice in Chains - Unplugged, Portishead- Dummy, Deftones - Around the Fur ve Cure - Disintegration albümleri geliyor.
CANSU: Uzun zamandır kitaplarla aramda aslında hiç hoşlanmadığım uzak bir mesafe var. Ancak Edip Cansever dönüp dolaşıp sığındığım tek isim olmuştur. Onun dışında Neil Gaiman, Boris Vian, Tom Robbins, Ursula K Le Guin ve JK Rowling de kahramanlarım arasında. Stranger Than Fiction ve Big Fish tüm zamanlarımın en özel filmleri. Albüm konusu ise uzun hikaye, karışık kaset fikri bana daha uygun aslında. Ama sanırım albüm konseptinde en çok Tool dinlemişimdir.

4. Hiç dinlememiş birine müziğinizi nasıl anlatırsınız?

MELTEM: Şarkı söyleyerek sanırım. Kelimelerle müziği anlatmayı becerebileceğimi zannetmiyorum.

5. Şu ara kafayı taktığınız sanatçı/albüm/şarkı/soundtrack hangisi? Neden?

MELTEM: Son dönem çok fazla Stromae, Sia ve The Do dinliyorum bir de bol bol Sezen Aksu.
CANSU: Bu ara deliler gibi Yasemin Mori’nin son albümü Estrella’yı dinliyorum, nefis bi albüm çok yüksek bi enerji ve duyguda. En başından beri kendine ait bir dünyası var, ordan bize bildiriyor. Bir de Tuğçe Şenoğul ve Gölgelerine albümü. Kadın bir tutku topu adeta. Albüm ise yangın yeri. Bu iki kadın bu ara benimle yaşıyor.Bunlar da ilginizi çekebilir
MÜZİK - 20.03.2020 00:00:00
Hazır evdeyken, eşyaların yerini kulaklara göre değiştirmenin tam zamanı. En iyi sesi almak için 4 altın kuralı santimlerine kadar sıraladık.
Devamını Oku
MÜZİK - 19.05.2022 00:00:00

1990’ların ilk yarısında dünyayı etkisi altına alan, rap ve rock’ı bir arada oldurmuş beş albümü hatırlıyoruz.

Devamını Oku