18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
MÜZİK
Gülşah – Radyo Eksen
13 Mart 2019
Radyo Eksen’i; Cem Aydın, Barbaros Devecioğlu ve Görkem Yaşayan bundan yıllar önce “kendi sevdiğimiz şarkıları çalacak bir radyo istasonu kuralım!” Fikriyle hayata geçirdiler.

Radyo kurma fikri ilk nasıl çıktı?
Radyo Eksen’i; Cem Aydın, Barbaros Devecioğlu ve Görkem Yaşayan bundan yıllar önce “kendi sevdiğimiz şarkıları çalacak bir radyo istasonu kuralım!” Fikriyle hayata geçirdiler.

Radyoculuğun geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Radyoculuk bence bir tutku! Bir dokunuşu olan, içinde insan faktörünün her anlamda kendini hissettirdiği kapalı bir kutu. Bu kutuyla insanlar yalnızlıklarından kurtuluyor, yeni şeyler öğreniyor, farklı dünyalarla tanışıyor. Burada önemli olan az önce bahsettiğim insan faktörü. Bizler! Dinleyiciler için araştıran, okuyan, konser konser gezen ve yeniliklerin hepsine kulak kabartanlar. Herhangi bir makinenin veya işletim sisteminin sizlere önerdiği algoritlamalarla işlemediği için samimiyeti yıllardan beri hissediliyor. Dinlediğin, takip ettiğin radyo istasyonu sayesinde biraraya geliyorsun, belirli bir kültürün etrafında toplanıyorsun. Yalnız hissetmiyorsun. İşte bu yüzden ilerde de radyonun gücü katlanarak artacak.

Dinleyicilerinizle yaşadığınız en ilginç anı neydi?
Bize memleketinden, yaşadığı yerin fotoğrafı ve uydudan buldukları yayınımızı kaydettikleri kasetle birlikte norveç’li dinleyicimizden gelen o teşekkür mektubu en ilginçlerinden biriydi.

En çok çaldığınız sanatçı / grup hangisi?
Dönem dönem değişiyor. O sık çaldığımız şarkılar artık dinleyicilerimiz arasında “radyo eksen şarkısı” olarak anılıyor. Ancak her zaman radyo eksen klasiği olanlar; Nick Cave & The Bad Seeds, Marıanne Faıthfull, Pj Harvey, Tom Waıts, Nına Sımone, Leonard Cohen, Bob Dylan diyebiliriz.


gulsah-03.jpg

En çok çaldığınız şarkı hangisi?
Radyo eksen partilerinin marşı, The Whıte Strıpes – Seven Natıon Army Radyo eksen ilk kurulduğundan beri en çok yer verilen şarkı muhtemelen Nick Cave & The Bad Seeds – Red Rıght Hand

Hangi müzik türü daha çok tercih ediliyor? (İstek vs.)
Klasik rock’tan elektronik müziğe kadar açılıyor radyo eksen dinleyicisinin istek yelpazesi. Alternatif kültürü yaşatmak için biz de tüm dinleyicilerimizin fikir, istek ve müzik zevklerini dikkate alıp, yayın akışında yer vermeye çalışıyoruz.Bunlar da ilginizi çekebilir
MÜZİK - 19.09.2019 00:00:00
Rock müziğin sound olarak temelini oluşturan ritim bölümünün iki unsurundan biri bas gitarlar. (Diğeri için bkz. Davullar) Bugüne kadar rock tarihinde efsaneleşmiş pek çok bas gitar kahramanı var ve hepsi de, bas gitarın rock müzik için olmazsa olmaz olduğunu ispatladı.
Devamını Oku
MÜZİK - 10.10.2016 00:00:00
Deniz yatağı, şnorkel unutulur ama bu şarkılar unutulmaz.
Devamını Oku