18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
MÜZİK
En İyi Rock Konser Videoları
18 Eylül 2019
Seyirci coşkusunun en yoğun yaşandığı, sahne ile iletişimin en yüksek olduğu müzik etkinlikleri tabii ki de rock konserleri! Hele de açık havada, bir festival alanı ya da stadyumda gerçekleşen rock konserleri yıllarca anlatıla anlatıla bitirilemez.

İşte rock tarihine damga vurmuş 10 efsanevi konser albümü...

Seyirci coşkusunun en yoğun yaşandığı, sahne ile iletişimin en yüksek olduğu müzik etkinlikleri tabii ki de rock konserleri! Hele de açık havada, bir festival alanı ya da stadyumda gerçekleşen rock konserleri yıllarca anlatıla anlatıla bitirilemez. İşte rock tarihine damga vurmuş 10 efsanevi konser albümü...

AC/DC - Live at River Plate (2011)
Sadece rock tarihinin değil, gelmiş geçmiş tüm müzik tarihinin en büyük gruplarından AC/DC özellikle de devasa konser prodüksiyonlarıyla meşhur. Bu konserdeki seyirci coşkusu inanılmaz boyutlarda...


Iron Maiden - Live After Death (1985)
İşte şarkılarını hiç bilmeyen birinin bile herhangi bir konserini izlerken tüylerinin diken diken olacağı bir grup daha... Iron Maiden bu konser albümüyle adeta heavy metal destanı yazmıştı.


Metallica - S&M (1999)
Metal müzik ile senfoniyi bir araya getirmek riskli bir karardı ama Metallica bu işin altından öyle klas kalktı ki... Alkışlar asla yetmedi.


Nirvana - MTV Unplugged in New York (1994)
Hayata gözlerini yummasından sonra adeta bir gençlik ikonu hâline gelen Kurt Cobain’i bu akustik performansta iyi izleyin. Adanmışlık ve ruh ne demek göreceksiniz...


Kiss - Alive! (1975)
Bu albümü çıktığı yıl dinleyen herkesin bir grup kurduğuna dair rivayetler var. Etkisi öyle büyük, heyecanı öyle yüksektir.


Deep Purple - Made in Japan (1972)
Her biri tek başına virtüöz klasmanındaki müzisyenlerden oluşan eşsiz grubun eşsiz konser albümü... O konserde olmak için neler yapardık neler...

 Bunlar da ilginizi çekebilir
MÜZİK - 16.10.2019 00:00:00
Manchester Sound ya da Seattle Sound gibi ismen lokasyon bazlı gibi görünse de müziği bulundukları yerden tüm dünyaya yayılan akımlara aşinadır müzikseverler… Bu tabirlerin sebebi sadece duygu, düşünce ya da üretim biçimi ortaklığı değil elbette, esasen ortaya koyulan müzik türünün de birbiriyle akrabalığı esastır.
Devamını Oku
MÜZİK - 19.09.2016 00:00:00
YouTube icad oldu, müzik kanallarının havası bozuldu. Uzunca bir dönem müzik endüstrisinin lokomotifi olan müzik kanalları krallıklarını Youtube'a devretse de müzik klipleri için değişen birşey yok. Hala çok izleniyorlar ve bu böyle devam edecek.
Devamını Oku