18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
MÜZİK
En İyi Bas Yürüyüşleri
19 Eylül 2019
Rock müziğin sound olarak temelini oluşturan ritim bölümünün iki unsurundan biri bas gitarlar. (Diğeri için bkz. Davullar) Bugüne kadar rock tarihinde efsaneleşmiş pek çok bas gitar kahramanı var ve hepsi de, bas gitarın rock müzik için olmazsa olmaz olduğunu ispatladı.

Özellikle basçı olmaya hevesli genç arkadaşlara ilham olması için rock tarihindeki en iyi bas yürüyüşlerine sahip şarkıları sıraladık.

Queen - Another One Bites The Dust


Nirvana - Come As You Are


Talking Heads - Psycho Killer


Joy Division - Love Will Tear Us Apart


The Pixies - Debaser


Rush - YYZ


Metallica - Orion


Red Hot Chili Peppers - Around the World


The Who - My Generation


Pink Floyd - Money


Aerosmith - Sweet Emotion


The White Stripes - Seven Nation Army


Green Day - LongviewBunlar da ilginizi çekebilir
MÜZİK - 21.08.2019 00:00:00
Bir cover şarkıyla çıkış yakalamış olan Duman’ı, Türkiye’nin en önemli rock gruplarından biri yapan özelliklerden biri de bu ülkenin müzik değerlerine sahip çıkmaları. Duman, cover’ladığı şarkılarla bir anlamda “ustalara saygı kuşağı” yapıyor ve milyonlarca dinleyicisine, belki de daha önce keşfetme fırsatı bulamadıkları nice güzel şarkıları, nice güzel ustaları tanıma, keşfetme şansı sunuyor.
Devamını Oku
MÜZİK - 2.08.2019 00:00:00
Rock müzik her zamankinden daha üretken ve daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Bu da, her zamankinden daha fazla sayıda grubun radarımıza girmesini sağlıyor. Peki ama önümüzdeki yıllarda rock müziğin zirvesinde kimleri göreceğiz?
Devamını Oku