18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
MÜZİK
Çağlan Tekil - Radyo Eksen
12 Mart 2019
Son 10 yılda müziğin dijital platformlar aracılığı ile dinleyiciye ulaştığını görüyoruz. Ancak dinleyici de bunun soğuk bir ilişki olduğunu görüyor.

(Laneth ve Oldies)

Radyoculuğun geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Son 10 yılda müziğin dijital platformlar aracılığı ile dinleyiciye ulaştığını görüyoruz. Ancak dinleyici de bunun soğuk bir ilişki olduğunu görüyor. Ne şarkı ne de icra edeni hakkında bilgi sahibi olabiliyor bu yolla. Radyolar bu bilgileri de sıcağı sıcağına ve en hızlı yolla sunan bir kaynak. Bu yüzden radyoların artarak olmasa da aynı ölçüde dinlenmeye devam edeceğini düşünüyorum.

Dinleyicilerinizle yaşadığınız en ilginç anı neydi?
Programlarımı genelde banttan yapıyorum. Bir akşam programımı dinleyen bir taksiciye denk gelmiştim. Şoför sesimden tanımış ve yolculuk boyunca müzik üzerine muhabbet etmiştik.

En çok çaldığınız sanatçı / grup hangisi?
The Beatles, Alphaville, Iron Maiden.

En çok çaldığınız şarkı hangisi?
Ben iyi şarkıların bir süre sonra “bakkal” ya da “trend” diye nitelendirilmesine tek başıma da olsa savaş açmış durumdayım:) Bu sebeple neredeyse her hafta oldies programında Eagles’dan “Hotel California”yı çalıyorum.

Hangi müzik türü daha çok tercih ediliyor? (İstek vs.)
Klasik rock ve hard rock her zaman birkaç adım önde.Bunlar da ilginizi çekebilir
MÜZİK - 17.04.2016 00:00:00
Dört teker üstünde şov!
Devamını Oku
MÜZİK - 12.03.2019 00:00:00
Son 10 yılda müziğin dijital platformlar aracılığı ile dinleyiciye ulaştığını görüyoruz. Ancak dinleyici de bunun soğuk bir ilişki olduğunu görüyor.
Devamını Oku