18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
MÜZİK
4 süper albüme 4 kokteyl oldurduk
19 Ağustos 2022

4 süper albümden hareketle, hazırlaması kolay 4 kokteyl oldurmaya baktık!Bazı albümler vardır, tadına varmanın farklı yollarını hak ederler. Rock ve rap sahnesinden 4 süper albümden hareketle, hazırlaması kolay 4 kokteyl oldurmaya baktık!

Pink Floyd – Dark Side of the Moon 

Zamana meydan okuma”nın sözlük karşılığı bir albüm olsa, muhtemelen Dark Side of the Moon olurdu. Neredeyse 50 yaşında ama yeniliğinden bir şey yitirmemeyi olduran nadir albümlerden biri, sonraki nesillere ilham olmaya devam ediyor hâlâ.  

Pink Floyd klasiğinden ilham alan bu tarifte narenciye şart ve tercihimiz mandalina. İster Bodrum mandalinası, ister yeşil mandalina, ister ikisi birden. Suyunu sık, bir çay kaşığı bal ve ana içecekle karıştır. Limon dilimi, taze zencefil ve buz üçlüsü de geldi mi, tamamız! 

Adamlar – Rüyalarda Buruşmuşuz

Adamlar’ın “Hepinize El Salladım” ve “Acının İlacı” gibi hitleri de barındıran 2016 tarihli ikinci albümü, Türkçe sözlü yeni nesil alternatif rock müziğinin başucu albümlerinden biri. Dile dolanan kelime oyunları, gitar riffleri ve ortak hisleri yaşamaya çağıran tavrıyla, Adamlar’ın “rüyalarının” yeri bir başka.

Adamlar’ın albümünden ilham alan bu kokteyl tarifi için malzemelerimiz soğuk filtre kahve, portakal, buz ve biraz şeker. Önce küçük portakal dilimlerini bardağa atıp şekerle ez. Ana içeceği, soğuk kahveyi ve buzu üstüne ilave et ve karıştır. Rüyalarda Buruşmuşuz kokteylin hazır!

Tyler, the Creator – CALL ME IF YOU GET LOST

2021 çıkışlı CALL ME IF YOU GET LOST, Tyler, the Creator’ın daha önceki albümlerinde yollarının kesiştiği müzik türlerini birleştirirken yeni şeyler oldurmaktan korkmayan tavrını da ortaya koyuyor. Nitekim albüm “Buna hazır değilsiniz!” cümlesiyle açılıyor ve bu his her parçada alevlenerek büyüyor. Tyler the Creator’ın alev alev yanan şarkılarına eşlikçi bir kokteyl tarifimiz var.

Nar, nar suyu, limon, zencefil gazozu ve buzla oldurması çok kolay bir tarif. İlk olarak limonu kesip bardakta ez. İkiye böldüğün narın tanelerini, nar suyunu, ana içeceğini ve gazozu bardağa dök. Son dokunuş olarak buzla birlikte karıştır, ilk parça “SIR BAUDELAIRE” için play’e bas!

Yaşlı Amca – Yaşlı Amca

Eski dostlardan oluşan Türkçe rock grubu Yaşlı Amca, grupla aynı taşıyan ikinci albümünü 2020’de yayımlamıştı. Koleksiyonun hit şarkısı “Yıldızlara Bak”, sevgiyi büyütmek için yüzünü gökyüzüne çevirmeyi öneriyor. 

Yaşlı Amca’nın albümü eşliğinde oldurması çok kolay bir kokteyl tarifine geldi sıra! Bardağa buzları koy. Biraz limon suyu, iki limon dilimi ekle. Ana içeceğini ve bir miktar sodayı döküp karıştırdıktan sonra nane yapraklarıyla süsle. “Yıldızlara Bak” kokteylin hazır!

 Bunlar da ilginizi çekebilir
MÜZİK - 10.01.2017 00:00:00
Hiç duvardan çizgi roman okudun mu? Alman Christian Dome Krämer sen oku diye çizmiş.
Devamını Oku
MÜZİK - 19.03.2019 00:00:00
Aynı mahallenin evinde enstrümanı olan çekingen ama hevesli çocuklarıydık. Lise son sınıfa gelmeden bir grup olmayı başarmış ve ilk sahne tecrübemizi kazanmıştık bile.
Devamını Oku