18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
MÜZİK
MÜZİK - 19 Ağustos 2022

4 süper albümden hareketle, hazırlaması kolay 4 kokteyl oldurmaya baktık!

Devamını Oku
MÜZİK - 23 Eylül 2022

Rap dünyasının dününü ve bugününü şekillendiren isimler nasıl oldurmaya bakıyor? 

Devamını Oku
MÜZİK - 18 Mart 2022
Hem “Sen Oldurmaya Bak” şarkısını hem de üretim pratiklerini Da Poet’ten dinledik.
Devamını Oku
MÜZİK - 30 Temmuz 2022

Müzik tarihi geçmişten bugüne oldurmaya bakma anlarıyla dolu!

Devamını Oku
MÜZİK - 22 Haziran 2022

2012’ye iz bırakmakla kalmayıp kendinden sonrakileri de şekillendirmiş 5 albümlük seçkimiz!

Devamını Oku
MÜZİK - 19 Mayıs 2022

1990’ların ilk yarısında dünyayı etkisi altına alan, rap ve rock’ı bir arada oldurmuş beş albümü hatırlıyoruz.

Devamını Oku
MÜZİK - 20 Ağustos 2021
Sözleri ezberlemeye çalışmak, tekrar tekrar dinleyerek bulunduğun yerden hem uzaklaşmak hem de tam da olduğun yerde durmak. Bir hikaye, bir anı, bir geçmiş, bir gelecek derken… Çok seviyoruz seni rap, ama çok!
Devamını Oku
MÜZİK - 02 Kasım 2020
Zorlu PSM YouTube kanalında gerçekleşen, fırtına gibi bir dijital konseri daha geride bıraktık... Rap müziğin en başarılı ve eski isimlerinden Sansar Salvo'ya konser sonrası merak ettiklerimizi sorduk!
Devamını Oku
MÜZİK - 10 Eylül 2020
Zorlu PSM Youtube kanalındaki dijital konserde Gripin'in tüm şarkılarına eşlik ettik! Ve konserin ardından merak ettiklerimizi sorduk! İşte yanıtları...
Devamını Oku
MÜZİK - 23 Haziran 2020
Çünkü neden olmayalım?
Devamını Oku
MÜZİK - 08 Nisan 2020
Kolayca öğrenip kullanılabileceğiniz ücretsiz müzik uygulamalarını sizin için derledik!
Devamını Oku
MÜZİK - 20 Mart 2020
Hazır evdeyken, eşyaların yerini kulaklara göre değiştirmenin tam zamanı. En iyi sesi almak için 4 altın kuralı santimlerine kadar sıraladık.
Devamını Oku
MÜZİK - 09 Mart 2020
Yeni nesil Türk rock müziğinin yükselen gruplarından Yaşlı Amca’ya merak ettiklerimizi sorduk.
Devamını Oku
MÜZİK - 16 Ekim 2019
Manchester Sound ya da Seattle Sound gibi ismen lokasyon bazlı gibi görünse de müziği bulundukları yerden tüm dünyaya yayılan akımlara aşinadır müzikseverler… Bu tabirlerin sebebi sadece duygu, düşünce ya da üretim biçimi ortaklığı değil elbette, esasen ortaya koyulan müzik türünün de birbiriyle akrabalığı esastır.
Devamını Oku
MÜZİK - 19 Mart 2019
Aynı mahallenin evinde enstrümanı olan çekingen ama hevesli çocuklarıydık. Lise son sınıfa gelmeden bir grup olmayı başarmış ve ilk sahne tecrübemizi kazanmıştık bile.
Devamını Oku
MÜZİK - 10 Ekim 2019
Beraber grup kurma fikri çok uzun zamandır aramızda konuşulan bir şeydi. Doğru zaman geldiğinde taşlar yerine oturdu ve biz kendimizi şarkılarımızı düzenlerken bulduk. O gün bugün de beraber keyifle müzik yapmaya devam ediyoruz.
Devamını Oku
MÜZİK - 13 Mart 2019
Radyo Eksen’i; Cem Aydın, Barbaros Devecioğlu ve Görkem Yaşayan bundan yıllar önce “kendi sevdiğimiz şarkıları çalacak bir radyo istasonu kuralım!” Fikriyle hayata geçirdiler.
Devamını Oku
MÜZİK - 12 Mart 2019
Son 10 yılda müziğin dijital platformlar aracılığı ile dinleyiciye ulaştığını görüyoruz. Ancak dinleyici de bunun soğuk bir ilişki olduğunu görüyor.
Devamını Oku
MÜZİK - 19 Eylül 2019
Rock müziğin sound olarak temelini oluşturan ritim bölümünün iki unsurundan biri bas gitarlar. (Diğeri için bkz. Davullar) Bugüne kadar rock tarihinde efsaneleşmiş pek çok bas gitar kahramanı var ve hepsi de, bas gitarın rock müzik için olmazsa olmaz olduğunu ispatladı.
Devamını Oku
MÜZİK - 18 Eylül 2019
Seyirci coşkusunun en yoğun yaşandığı, sahne ile iletişimin en yüksek olduğu müzik etkinlikleri tabii ki de rock konserleri! Hele de açık havada, bir festival alanı ya da stadyumda gerçekleşen rock konserleri yıllarca anlatıla anlatıla bitirilemez.
Devamını Oku
MÜZİK - 21 Ağustos 2019
Bir cover şarkıyla çıkış yakalamış olan Duman’ı, Türkiye’nin en önemli rock gruplarından biri yapan özelliklerden biri de bu ülkenin müzik değerlerine sahip çıkmaları. Duman, cover’ladığı şarkılarla bir anlamda “ustalara saygı kuşağı” yapıyor ve milyonlarca dinleyicisine, belki de daha önce keşfetme fırsatı bulamadıkları nice güzel şarkıları, nice güzel ustaları tanıma, keşfetme şansı sunuyor.
Devamını Oku
MÜZİK - 02 Ağustos 2019
Rock müzik adına verimli olmasını dilediğimiz 2017, daha ilk haftalardan yıla damgasını vuracak albüm açıklamalarıyla bünyeye coşkuyu vermeye başladı. Tabii ki sadık müzikseverler olarak sadece yeni albümlere odaklanmıyor, geçmişe de dönüp bakıyoruz.
Devamını Oku
MÜZİK - 02 Ağustos 2019
Rock müzik her zamankinden daha üretken ve daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Bu da, her zamankinden daha fazla sayıda grubun radarımıza girmesini sağlıyor. Peki ama önümüzdeki yıllarda rock müziğin zirvesinde kimleri göreceğiz?
Devamını Oku
MÜZİK - 22 Eylül 2016
Ne konserler gördük, yıllar geçse de üstünden hala tüylerimizi diken diken eder. Rock müzik tarihinin en efsane anları haline dönüşmüş, dağı taşı titretmiş bu konserlerden oluşan 10 albümü senin için seçtik.
Devamını Oku
MÜZİK - 19 Eylül 2016
YouTube icad oldu, müzik kanallarının havası bozuldu. Uzunca bir dönem müzik endüstrisinin lokomotifi olan müzik kanalları krallıklarını Youtube'a devretse de müzik klipleri için değişen birşey yok. Hala çok izleniyorlar ve bu böyle devam edecek.
Devamını Oku
MÜZİK - 20 Nisan 2016
Senin müziğin hangisi?
Devamını Oku
MÜZİK - 09 Ekim 2019
Dinleyenlerinin kendine saklamak istediği, “Aman abi sizi kimse keşfetmesin, en çok biz sevelim.” diyerek sahip çıktığı Son Feci Bisiklet hakkında daha önce keşfedilmemiş, çok az kişinin bildiği şeyleri senin için araştırdık. Eh, sana da 7 Ocak Pazar günü konserin keyfini çıkarmak kaldı. 
Devamını Oku