18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
EĞLENCE
Winter Is Coming, hem de son kez!
16 Nisan 2019
Son 8 yıldır kırdığı izlenme rekorları ile televizyon tarihine geçen Game of Thrones (Taht Oyunları) 1 yıl 8 ay süren hasretin ardından geçtiğimiz günlerde tüm dünyada kaldığı yerden (8. sezon 1. bölüm) tekrar başladı.

George R. R. Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı‘ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından alıyor. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas’taki mekanlar ile Belfast’taki bir stüdyoda çekilen kült dizinin setleri bir çeşit turistik mekanlara dönüşeli bile epey oldu...

Taht Oyunları’nın ilk sezonunda dizi ortalama 2.5 milyon izleyiciye sahipti ve tüm tekrarlar ile bölüm başına ortalama 9.3 milyon izleyiciye ulaşılmıştı. İkinci sezon ise ortalama 11.6 milyon izleyiciye sahipti. Üçüncü sezonda da dizi kitlesini artırmaya devam etti ve seyirci sayısı 14.2 milyon kişiye çıktı. Bu, Taht Oyunları’nı The Sopranos’tan sonra HBO dizilerinin en çok izlenen 2.dizisi yaptı. Dördüncü sezonda ise HBO ortalama 18.4 milyon izleyici sahip olunduğunu söyledi, daha sonra 18.6 milyon olarak düzeltildi data ve bu seyirci sayısı ile dizi The Sopranos’un da rekorunu kırmış oldu.

Sadece bir bölümü yaklaşık 10 – 15 Milyon Dolar arası bir bütçeye sahip olan bu dev prodüksiyonla ilgili bugüne kadar o kadar çok şey konuşuldu ki. Sızdırılan bölümleri ile dünyayı çalkalayan, dizideki aşklarını gerçek hayata taşıyan karakterleri ile “yaaa ❤” dedirten, her bölüm “bu kez acaba kimin helvasını pişireceğiz ☹” gerginliğiyle ekranın karşısına seyirciyi çivileyen, acımasız ve gaddar karakterleri ile zaman zaman sinirleri ve sınırları zorlayan, öldü mü ölmedi mi belli olmayan star oyuncuların akıbetini öğrenmek için Amerikan Başkanı’nın (Obama) filmin yönetmenine telefon açmasını sağlayan, “7. Sezon Final Bölümü”nün yayınlandığı gün İngiltere’deki çalışanların yaklaşık %6’sına işe gitmemek için hastalık izni aldıran bu efsane dizinin 8. ve son sezonunda neler olacağını merakla bekliyoruz. Arkadaş çevrelerinde, dost meclislerinde spoiler verilmesine bağlı nice ocak söndü, aman diyoruz! :)

Westeros evreninde taht için savaşan tüm haneler (neredeyse?), konu Akgezenler olunca bir araya geldi. Oldurulamayanı oldurmak için. ;)

Herkese iyi seyirler!GOT_1_1080x1080.jpg
GOT_2_1080x1080.jpg
GOT_3_1080x1080.jpg
Bunlar da ilginizi çekebilir
EĞLENCE - 2.10.2019 00:00:00
Kolombiya'da son yıllarda hızla artan bir çılgınlık var: Street art! Görüyoruz ki grafitti tutkunları bu ülkeyi baştan yaratmaya karar vermişler!
Devamını Oku
EĞLENCE - 30.07.2022 00:00:00

Müzik tarihi geçmişten bugüne oldurmaya bakma anlarıyla dolu!

Devamını Oku