18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
EĞLENCE
Odağına Müziği ve Yaşamı Oturtmuş Filmler
05 Kasım 2020
Havaların iyice soğuduğu ve biraz olsun gülümsemeye ihtiyacımız olan bu dönemde ruhumuza, gözümüze ve kulağımıza iyi gelecek filmler izlemek herkese iyi gelebilir. Odağına müziği oturtmuş, müzisyenlerin hayatlarını, hayatı sorgulamalarını, yaşadıklarını ve aşklarını konu alan filmleri sizler için listeledik.

Havaların iyice soğuduğu ve biraz olsun gülümsemeye ihtiyacımız olan bu dönemde ruhumuza, gözümüze ve kulağımıza iyi gelecek filmler izlemek herkese iyi gelebilir. Odağına müziği oturtmuş, müzisyenlerin hayatlarını, hayatı sorgulamalarını, yaşadıklarını ve aşklarını konu alan filmleri sizler için listeledik.

Nick & Norah's Infinite Playlist
 
En sevdikleri rock grubunun gizemli konseri için şehirde oradan oraya sürüklenen ve bu sırada birbirlerine aşık olmaya başlayan Nick ve Norah’ın macera dolu bir gecesine tanıklık ediyoruz!Once
 
İrlandalı rock grubu The Frames’den Glen Hansard’ın başrolde olduğu film; bir sokak müzisyeni ile bir Çek göçmenin aşk hikayelerini anlatan şarkılarını yazarak, prova yaparak ve bu şarkıları kaydederek geçirdikleri olaylı bir haftayı anlatıyor.Inside Llewyn Davis
 
Coen Kardeşlerin başarılı dönem filmi Inside Llewyn Davis; 1960’lı yıllarda Manhattan'ın hareketli müzik piyasasında tutunmaya çalışan genç bir sanatçının hayatını anlatıyor. Müzikle dramın harmanlandığı filmde ünlü folk müzik sanatçısı Dave Van Ronk'un hayatından ilham alınıyor.

The Broken Circle Breakdown

Hayata bakışları çok farklı olsa da ilk görüşte birbirlerine aşık olan bir çiftin ilişkisini konu alan filmde; Didier romantik ve ateist bir müzisyen, Elise ise dinine sıkı sıkıya bağlı bir dövmecidir. Evlenip çocukları rahatsızlandığında, aşklarını ve hayatı sorgulamaya başlarlar. Dram, müzik ve aşk dolu bu filmi izlemeden önce mendillerinizi yanınıza almayı unutmayın!Belgesel ve biyografi tadında filmleri sevenler için de önerilerimiz var elbette…
 
Marianne & Leonard: Words of Love
 
Ünlü müzisyen Leonard Cohen’in hayatını, Marianne ile aralarındaki büyük aşkı ve sanatçının kendine özgü dünyasını konu alan belgesel tadındaki film sizi hem gülümsetecek hem de duygulandıracak.
 
Searching for Sugar Man
 
70'li yılların başlarında bir müzik efsanesine dönüşen Sixto Rodriguez'in efsaneleşme ve ortadan kaybolma sürecini anlatan film hem tüyleri diken diken ediyor hem de müzisyenin peşine düşen iki hayranının duygularını bize çok akıcı bir şekilde aktarıyor.YERLİ BONUS: Anadolu Turnesi
 
2013 yazında, kurdukları saykedelik rock grubu Venus Music Peace Band ile 80 model bir vosvosa binip Anadolu'yu turlayan dört genç müzisyenin hikâyesini anlatan film, hem topraklarımızın hem de müziğimizin kokusunu ekranlara taşıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
EĞLENCE - 25.11.2016 00:00:00
Rock müzik her zamankinden daha üretken ve daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Bu da, her zamankinden daha fazla sayıda grubun radarımıza girmesini sağlıyor. Peki ama önümüzdeki yıllarda rock müziğin zirvesinde kimleri göreceğiz? Bazı turneler vardır ki, asla unutulmaz.
Devamını Oku
EĞLENCE - 16.04.2019 00:00:00
Son 8 yıldır kırdığı izlenme rekorları ile televizyon tarihine geçen Game of Thrones (Taht Oyunları) 1 yıl 8 ay süren hasretin ardından geçtiğimiz günlerde tüm dünyada kaldığı yerden (8. sezon 1. bölüm) tekrar başladı.
Devamını Oku