18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
EĞLENCE
Her filme gideri olan şarkı: Walk of Life
15 Nisan 2016
Nostaljiden günümüze gelenlerde bugün!

Bir zamanlar TRT’de yayınlanan her türlü spor programına fon müziği olan meşhur Dire Straits klasiği “Walk of Life”ın meğer bambaşka bir işlevi varmış.
80’lerin bu hareketli dans hitinin, gelmiş geçmiş bütün filmlerin sonu için mükemmel bir final müziği olduğu kanıtlandı. En ciddi filmlerde bile. Hatta film ne kadar ciddiyse etkisi o kadar iyi oluyor. “Walk of Life Project”in kanıtlamak için yola çıktığı hipotez şu: “Dire Straits’in ‘Walk of Life’ parçası her filmin sonuna uyan mükemmel şarkıdır.” Garip bir şekilde, hipotez kesinlikle doğrulanmış gibi gözüküyor.
Projenin mimarı olan Peter Salomone, Star Wars ve Matrix gibi birkaç denemeyle yola çıktıktan sonra, aldığı sonuçların başarısı üzerine hızını alamayıp 50’ye yakın filmi “Walk of Life”la sonlandırmış. Bu efsane projeyi ayakta alkışlıyoruz!


 

Bunlar da ilginizi çekebilir
EĞLENCE - 9.11.2019 00:00:00
Konserlerde karşımızda birçok sürpriz çıkabiliyor.
Devamını Oku
EĞLENCE - 21.08.2019 00:00:00
Bir cover şarkıyla çıkış yakalamış olan Duman’ı, Türkiye’nin en önemli rock gruplarından biri yapan özelliklerden biri de bu ülkenin müzik değerlerine sahip çıkmaları. Duman, cover’ladığı şarkılarla bir anlamda “ustalara saygı kuşağı” yapıyor ve milyonlarca dinleyicisine, belki de daha önce keşfetme fırsatı bulamadıkları nice güzel şarkıları, nice güzel ustaları tanıma, keşfetme şansı sunuyor.
Devamını Oku