18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
EĞLENCE
Her filme gideri olan şarkı: Walk of Life
15 Nisan 2016
Nostaljiden günümüze gelenlerde bugün!

Bir zamanlar TRT’de yayınlanan her türlü spor programına fon müziği olan meşhur Dire Straits klasiği “Walk of Life”ın meğer bambaşka bir işlevi varmış.
80’lerin bu hareketli dans hitinin, gelmiş geçmiş bütün filmlerin sonu için mükemmel bir final müziği olduğu kanıtlandı. En ciddi filmlerde bile. Hatta film ne kadar ciddiyse etkisi o kadar iyi oluyor. “Walk of Life Project”in kanıtlamak için yola çıktığı hipotez şu: “Dire Straits’in ‘Walk of Life’ parçası her filmin sonuna uyan mükemmel şarkıdır.” Garip bir şekilde, hipotez kesinlikle doğrulanmış gibi gözüküyor.
Projenin mimarı olan Peter Salomone, Star Wars ve Matrix gibi birkaç denemeyle yola çıktıktan sonra, aldığı sonuçların başarısı üzerine hızını alamayıp 50’ye yakın filmi “Walk of Life”la sonlandırmış. Bu efsane projeyi ayakta alkışlıyoruz!


 

Bunlar da ilginizi çekebilir
EĞLENCE - 12.03.2019 00:00:00
Son 10 yılda müziğin dijital platformlar aracılığı ile dinleyiciye ulaştığını görüyoruz. Ancak dinleyici de bunun soğuk bir ilişki olduğunu görüyor.
Devamını Oku
EĞLENCE - 18.09.2019 00:00:00
Seyirci coşkusunun en yoğun yaşandığı, sahne ile iletişimin en yüksek olduğu müzik etkinlikleri tabii ki de rock konserleri! Hele de açık havada, bir festival alanı ya da stadyumda gerçekleşen rock konserleri yıllarca anlatıla anlatıla bitirilemez.
Devamını Oku