Netflix’in seksenlere saygı duruşu niteliğindeki dizisi Stranger Things’i sanırsak izlemeyen kalmadı. Seksenleri yaşayanları ”Aaa bu da vardı bak, hatırlıyor musun?” diye nostalji turuna çıkaran dizi internette de epeyce konuşuldu.
Yılın en popüler yapımı ile ilgili beklenen devam kararı da nihayet çıktı.Kurgusu, soundtrack’i ve Steven Spielberg, John Carpenter, Stephen King ve George Lucas gibi sinema dehalarının işlerine öykünen çekim tekniğiyle sadece 8 bölümde fenomen olan dizinin 9 bölüm sürecek ikinci sezonu, ilk sezonun bıraktığı yerden devam edecek. Yastıkları ısırmaya, tırnaklarını kemirmeye hazır ol çünkü  ikinci  sezon daha heyecanlı ve daha ürkütücü olacakmış.
Bu arada Teksaslı synth pop grubu Survive’ın üyeleri Michael Stein ve Kyle Dixon’ın imzasını taşıyan Stranger Things şarkıları soundtrack albüm olarak da piyasaya çıktı. Satışa çıkar çıkmaz büyük ilgi gören albüm, Billboard 200 listesine 24 numaradan girmeyi başardı. Şimdi seni ikinci sezonu müjdeleyen teaser ile baş başa bırakalım.