İstanbul Blue Night sponsorluğunda Türk rock müziğinin efsane grubu Duman, 28 Şubat akşamı IF Performance Hall Beşiktaş’ta hayranlarıyla buluşuyor. Duman, sana unutulmaz bir gece yaşatacak. Peki bu müthiş gecede niçin mi olmalıyız? İşte ilk aklımıza gelen 5 neden:

Çünkü onlar gibisi yok!
Duman hiç şüphesiz Türkiye’nin en özgün gruplarından. Rock müziği, arabesk kültüre bulaştırmadan da “bizden” tınlatabilen, kendilerine has bir formülleri var. Nerede duysan “Evet, bu Duman şarkısı!” diyebileceğin kadar özgün şarkılara sahipler. Duman’ı taklit eden çok grup var ama kimse onlar gibi olamıyor! Taklitler asıllarını yaşatıyor…

Çünkü rock müzik gerçektir!
Rock müzik sizi canlandırır, silkeler ve kendinize gelmenizi sağlar! Müziğini sert seven herkes, rock müzikle aradığı ilacı bulur, müzik dinlemek bir tutkuya dönüşür! Rock müzik adeta bir vitamin deposudur, dozu önemli değil, her daim sizi ayağa kaldırır, motivasyon verir, güçlü hissettirir.

Çünkü sahneden samimiyet fışkırıyor!
Duman elemanları sahne dışında neyseler, sahnede de öyleler. Duman konserlerinde hiç öyle kasmalar, triplere girmeler, kameralara oynamalar, “mış gibi” yapmalar bulamazsın. Seyircilerine arkadaşları olarak bakarlar, öyle davranırlar, öyle çalarlar…

Çünkü harika çalıyorlar!
Duman grubunun her elemanı, enstrüman hakimiyeti yüksek müzisyenler. Spontaneye açık bölümlerle, daha önceden tasarlanmamış ama dinlediğin anda sanki nota nota ezberlenmiş gibi gelen harika partisyonlar da sunarlar. Konserlerin en keyifli bölümlerinden biridir o anlar!

Çünkü konserler güzeldir!
Çünkü müziği canlı dinlemek gibisi yok! Sokağa çıkmak, sosyalleşmek, konserde şarkılara eşlik etmek, dans etmek, hoplayıp zıplamak, arkadaşlarına sarılmak sana yaşadığını hissettiren detaylardır. Çünkü rock müzik enerji kaynağımızdır!