18 YAŞINDAN BÜYÜKSEN OLUR.
Doğum tarihini gir
GİRİŞ YAP
MÜZİK
Evin Akustiği #BizdeBöyle
20 Mart 2020
Hazır evdeyken, eşyaların yerini kulaklara göre değiştirmenin tam zamanı. En iyi sesi almak için 4 altın kuralı santimlerine kadar sıraladık.

Ses üçgeni
Hoparlörlerinle süper bir üçlü oluşturman için hepinizin birbirine eşit uzaklıkta olması gerekiyor.
ses-ucgeni.jpg

Duvarlara ince ayar
Sesler hoparlörlerden kulağımıza 10-20 milisaniyede geliyor. Bu sihirli andaki ses yayılımını dengelemek için hoparlörlerin yan duvarlara olan uzaklığı aynı mesafede, duvarların yüzey ve yoğunlukları da benzer nitelikte olmalı.
duvara-ince-ayar.jpg

Yüksek baskı alanı
Ses dalgalarının üzerindeki baskı, odanın boyutlarına uymayan uzun dalga boylarından kaynaklanıyor. Yüksek baskı alanı, genellikle hoparlörlere yakın olan 3 duvarın konumlandığı alanda oluşur. O yüzden odanın boyutlarına göre ses yüksekliğini doğru ayarlamak gerekiyor.
yuksek-baski-alani.jpg

Kuadratik yayılım
Hoparlörlere yakın duvarlara koyabileceğin girintili çıkıntılı, yapımı basit ve dekorasyon ürünü olarak da kullanılabilecek ahşap yapılarla sesi daha temiz hale getirebilirsin.
Bkz: Quadratic Diffuser
kaudratik-yalitim.jpg

Bunlar da ilginizi çekebilir
MÜZİK - 9.10.2019 00:00:00
Dinleyenlerinin kendine saklamak istediği, “Aman abi sizi kimse keşfetmesin, en çok biz sevelim.” diyerek sahip çıktığı Son Feci Bisiklet hakkında daha önce keşfedilmemiş, çok az kişinin bildiği şeyleri senin için araştırdık. Eh, sana da 7 Ocak Pazar günü konserin keyfini çıkarmak kaldı. 
Devamını Oku
MÜZİK - 2.10.2019 00:00:00
Kolombiya'da son yıllarda hızla artan bir çılgınlık var: Street art! Görüyoruz ki grafitti tutkunları bu ülkeyi baştan yaratmaya karar vermişler!
Devamını Oku