Her müzikseverin katılmak için can attığı İngiltere’deki Glastonbury Festivali, 2016 yılının headliner yıldızlarını duyurdu. Bu yıl 22-26 Haziran tarihleri arasında Glasto’da sahne alacak isimler, bizleri yine efsane bir festivalin beklediğini gösteriyor.

Glastonbury5

Geçtiğimiz yıl “Hello” ile yürekleri dağlarken dinlenme rekorları kıran Adele, en son 2016 Super Bowl’unda yine gönülleri coşturmuş olan Coldplay ve yakında İstanbul’da göreceğimiz Muse, festivalin bu yılki mahşer üçlüsü olarak duyuruldu.

festival

24 Haziran’da Worthy Çiftliği’ndeki resmi açılışı, “Girl At the End of the World” albümüyle Adele’i geride bırakan James grubu yapacak. Piramit Sahnesi’ne dördüncü kez çıkacak olan James böylece bir Glastonbury rekoru kırmaya hazırlanıyor. Muse da üç gün birden sahne alarak bir başka rekora imza atacak. PJ Harvey, Sigur Rós, Beck, Savages, Fatboy Slim, Skepto ve daha onlarca isim, biletleri anında tükenen festivalin gerçek bir müzik şöleni olacağının habercisi.

Hevesi kursağında kalanlara güzel bir haberimiz var; Nisan ortalarında yeniden satışa açılan biletlerin piyasaya düşmesi bekleniyor.

Kaynak