Bir grubu kurmanın en zorlu adımlarından birisi de o gruba isim bulmak olsa gerek.Şimdi senin bir Heavy Metal grubun var diyelim, aklına boyband gruplarını andıran bir isim geldi. Gruptaki kariyerinin devamı için o ismi aklına geldiği gibi sil bizce. İsim dediğin grubun tarzını, karakterini, enerjisini ve hatta tavrını belli etmeli. Aradığı ismi kendi bulamayan gruplar da var. İsimlerini bir film, dizi ya da çizgi karakterden almışlar. Kimmiş onlar dersen işte onlardan bir kuple.

Black Sabbath
Başrolünü Boris Karloff’un oynadığı 1963 Fransız/İtalyan yapımı korku filmi, heavy metal’in atası kabul edilen İngiliz gruba isim babası olmuştu.

My Bloody Valentine
1983’te İrlanda’da kurulan rock grubu, ismini iki yıl öncesinde vizyona giren slasher filmden alıyor.

White Zombie
1932 tarihli kült korku filmi, aynı zamanda bir korku filmi hastası olan Rob Zombie’nin 1985’te kurduğu grubuna isim bulma konusunda sıkıntı çekmemesini sağlamış.

The Beatles
Grubun ismini nasıl bulduğu konusunda sonsuz bir spekülasyon döngüsü var ama grup elemanları bir röportajlarında isimlerini, başrolünde Marlon Brando’nun oynadığı 1963 tarihli The Wild One filmindeki motosiklet çetelerinden biri olan The Beetles’tan aldıklarını söylemişlerdi.

Fall Out Boy
2000’li yılların en büyük pop rock gruplarından Fall Out Boy, efsane çizgi dizi The Simpsons’taki Fall Out Boy adlı karakterden alıyor ismini.

Duran Duran
60’ların kült bilim kurgu filmlerinden Barbarella’daki Dr. Durand Durand karakteri, İngiliz new wave grubuna isim babalığı yapıyor.

Travis
1990 İskoçya çıkışlı soft rock grubu, ismini 1984 tarihli Paris Texas filmindeki Travis karakterinden alıyor.

Wu-Tang Clan
1981’de gösterime giren Shao Lin and Wu Tang adlı filmi izleyen kafadarlar, gruplarına isim olarak hangi karakteri seçeceklerine emindirler artık.