Ceza, Sziget Festivali’nin headliner’ları arasında!

1396

Avrupa’nın en büyük müzik festivali, Sziget’in 2016 programı açıklandıkça heyecan artıyor. Budapeşte’deki Özgürlük Adası belli ki bu yine çok renkli etkinliklere sahne olacak.

Sziget4

10-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival, 1000’e yakın sanatçının yer alacağı muhteşem bir müzik maratonu olacak. Rihanna, Sia, Noel Gallagher, Muse ve Manu Chao La Ventura şimdiye dek açıklanan headliner’ların yıldızları arasında. Bu yıl Türkiye’den çok sevdiğimiz bir isim de Özgürlük Adası’nın Szitizenlarıyla buluşacak: 13 Ağustos Cumartesi günü Ceza, Avrupa Sahnesi’ni taçlandırıyor olacak. Bir haftalık maratonun kapanış şovunda ise elektronik müziğin efsane adı, Hollandalı DJ Hardwell Ana Sahne’ye çıkarak festivalcileri coşturacak.

Sziget2

Sziget3

Szitizenların kendilerini en özgür hissettikleri yer olan Özgürlük Adası bu yıl ayrıca müziksever sanatçıların enstalasyonlarıyla şekilleniyor. Şubat ayında başvuruları tamamlanan projeye kabul edilen sanatçıların işleri, kuşkumuz yok ki festival alanının harika birer parçası olacak. Elleri görelim, çünkü belli ki bu yaz yine efsane bir hafta bizi bekliyor. Şimdiden moda girmek istersen Sziget’in resmi playlist’ini Spotify’dan dinleyebilirsin.

Kaynak