Kaykay ile sokak sanatı hiç ayrı düşünülebilir mi? Sokak kültürünün vazgeçilmez öğesi kaykaylar, sokak sanatçılarının ilham dolu illüstrasyonları ile sevenlerini büyülüyor. Ama bu kaykaylardan biri bizim olsa üstüne binip sahillere fırlar mıydık? Emin olamadık.

İşte en iyi 5 kaykay tasarımcısından kaykayları tabloya çeviren desenler!

Nick Walker – Love Vandal

Çalışmalarını sınırlı sayıda üreten Walker, koleksiyon için tercih edebileceğiniz kaykaylar tasarlıyor. Duvarlardan kaykaylara taşıdığı sanatı ile desenleri şehrin dört bir yanında geziyor. Peki, siz bu kaykayı kullanmaya cesaret eder miydiniz? Bizim ayaklarımız titrerdi!

nickwalker1nickwalker2

 

 

 

 

 

 

 

ROA – Dead Rodent

Sanat, kullanıldığı her yerde insanı büyülemeye yetiyor. Belçikalı sokak sanatçısı ROA, duvarlarda kullandığı dev sürüngenleri kaykaylara taşıyınca, ortaya korkutucu olduğu kadar ilgi çekici tasarımlar çıkmış.

ROA2

ROA1

 

 

 

 

 

Shepard Fairey – Deck With History

Bugün çağdaş sanat enstitüsü Fairey’i sokak sanatının en etkili ve bilinen isimlerinden biri olarak gösteriyor. Fairey, protest duruşu ve barış düşünceleri ile öne çıkıyor. Hangimiz satın alıp duvarına asmaz, koynuna alıp uyumaz?
Shepard

Haroshi – Recycled Skateboard Deck

Bir diğer önemli tasarım Haroshi’den geliyor. Bu kaykaydan tam 400 tane var. Biri bizde olsaydı keşke! Ah o kaykayda ben de olsaydım! Kaldırımlarda yol alsaydım!

Haroshi deck

James Jean – Flora and Fauna

James Jean, onu var eden şeyin sanat olduğuna inanıyor. Tayvan kökenli Amerikalı sanatçı kendi başına ve ekibiyle özel koleksiyonlar oluşturuyor. “Sana kaykay koleksiyonumu göstereyim mi?”

James jean1