2016 ne acayip bir yıldı. Geçtiğimiz yılda müzikten sinemaya en çok konuştuğumuz, sevdiğimiz şeyleri senin için derledik

En çok ses getiren yeni diziler Westworld, Stranger Things

2016’da Stranger Things’le seksenler dünyasına daldık. Her şeyine hasta olsak da tema müziğine resmen vurulduk. Sonra Westworld geldi. Yapay zekanın kontrolden çıkması ve kötülük üstüne kötülük üretmesi makinelere olan saygımızı sarssa da evdeki makinelere hala ihtiyacımız var.

westworlds stranger_things_logo

En çok beklenen film Suicide Squad

2 saat süren bir adrenalin patlaması, harika görsel efektler ve pek de alışık olmadığımız süper kahramanlarla dolu bir filmdi. Herkesin içinde bir iyi yan bir de kötü yan vardır mesajını almayan kaldıysa filmi tekrar izlesin.

En çok ses getiren oyunu Pokemon

Akıllı telefonla Pokemon yakalamaya çıkmadıysan bi’ ara bu dünyadan ayrıldığını var sayıyoruz. Herkesin elinde telefonlar ofiste, sokakta, evde, kantinde, otobüste Pokemon peşine düşmesine neden olan Pokemon Go furyası şimdilik dinmiş gözükse de yakında tekrar coşacağına dair duyumlar geliyor.

pokemongo

En çok beklenen anı Leo’nun oscar alması

En sonunda bunu da gördük. Leonardo Di Caprio Oscar heykeline kavuştu. Leo’nun Oscar’la buluşması kendisi hakkında yıllardır yapılan geyikleri de bitirdi. Sonuna kadar hakkındır Leo, yeni yıla girmeden önce heykelciğin tozunu son bir kez almayı unutma.

leooscar

2016’yı sosyal medya uygulaması: Instagram (live & stories)

Instagram live stories’le bu yılın en kralı oldu. Artık hayatımızın her anı Instagram’dan akıyor.

instagram-live-stories

2016’nın en iyi repliği #holdthedoor

Gitti dağ gibi Hodor. Game of Thrones’ta Hodor Hodor diye dolaşan sevimli koca adam meğer kendini feda etmeyi beklemiş.

hold-the-door

Ses getiren clip: ses etme – athena

Athena cinsel ayrımcılığa dikkat çekmek için uzun zamandır görmediğimiz kalitede bir işe imza attı. Olumlu olumsuz çok yorum alan klip için bizim yorumumuz: Helal olsun Athena

Yurtdışında ses getiren sanatçı: Selda Bağcan

Bu yıl Selda Bağcan ortalığı fena salladı. Önce İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen ve bu sene Radiohead, LCD Soundsystem, PJ Harvey, Tame Impala gibi isimleri de ağırlayan Primavera Sound 2016’da sahne aldı. Sonra da Yüzüklerin Efendisi’nin Frodo’su Elijah Wood’un Türkiye’de çaldığı gecenin onur konuğu oldu. Yurtdışında bir çok dj’in playlist’ine giren Selda Bağcan’ın şarkıları gerçek bir hazine. Dinlemekte fayda var deriz.

selda-elijah

Ve unutamayacaklarımız

Prince, David Bowie, Leonard Cohen, George Michael ve 2016’nın son günlerinde Carrie Fisher aka Princess Leia bu sene bizi üzüntüye boğan isimler oldular.

george-michael

prince david-bowie leonard-cohen carrie-fisher